Naruto Tr
Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 38b64fe3979ca298c23988c98bf8ae5e

Join the forum, it's quick and easy

Naruto Tr
Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 38b64fe3979ca298c23988c98bf8ae5e
Naruto Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Naruto Tr

Naruto Tr'ye Hoşgeldin Misafir

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Chidori mi Rasengan mi

+9
UCHİHASASUKE
Vincent Valentine
xxshadowxx
asddsa123
walker
Sasuke
XXNaRuToXX
Shikamaru Nara
Deidara
13 posters

Sayfaya git : Önceki  1, 2

sasukenin chidorisimi narutonun rasenganı mi daha iyi

Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Vote_lcap230%Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Vote_rcap2 30% [ 3 ]
Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Vote_lcap270%Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Vote_rcap2 70% [ 7 ]
Toplam Oylar : 10

Aşağa gitmek  Mesaj [2 sayfadaki 2 sayfası]

26Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Empty Geri: Chidori mi Rasengan mi Çarş. Ağus. 11, 2010 1:19 pm

walker

walker
Akatsuki Üyesi
Akatsuki Üyesi

Ya şimdi elementleri kullanabildiğinde daha güçlü teknikler yapabilirsin, bir tekniği elementleride kullanarak daha güçlü bir hale getirebilirsin bu ortada.ama zaten tekniklerin gücünün sadece elementlere bağlı olduğunu söylemedim ,bu en başta chakra gücü olmak üzere farklı etkenlere bağlıdır zaten seninde dediğin gibi,bunun aksini zaten söylemedim.

ben sadece iki tekniğinde su tanklarında bırakmış oldukları etkiye göre rasenganın daha güçlü olduğunu düşündüğümü söylüyorum.

27Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Empty Geri: Chidori mi Rasengan mi Çarş. Ağus. 11, 2010 1:29 pm

Vincent Valentine

Vincent Valentine
Genin
Genin

Chidori bence daha güçlü çünkü;

Rasengan fırlatıyor ve bu yüzden öldürme etkisi fazla değil.Ama chidori deliyor.Delerse öldürme riski rasengandan %60 daha fazla..

28Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Empty Geri: Chidori mi Rasengan mi Çarş. Ağus. 11, 2010 1:51 pm

asddsa123

asddsa123
Jounin
Jounin

Sasuke Uchiha demiş ki:
asddsa123 demiş ki:HAYIR WALKER YANLIŞ CEVAP doğru cevaabı pain vs kakashide görebiliriz!!! arkadaşlar 1 kere bu mantıkla düşünürsek kolay olr... MADEM KAKASHİNİN CHİDORİSİ S SNIFI 1 TEKNİK; O ZAMAN NEDEN 2 PAİN İLE BAŞEDEMEDİ??üstelik choji ile babasından taktik aldı ve aralarında chakra emen adam yoktu!!VE NEDENSE JİRAİYA 2-3 ADAM FELÇ ETTİ!ve jiraiyanın kullandığı en üst düzey teknink MASSİVE RASENGAN[sanırım a sınıfı teknik]hem öyle olsa bile 1 kanıtım daha var MADEM CHİDORİ ÜST DÜZEY TEKNİK NEDENSE KAKUZUNUN SADECE 1 CANI GİTTİ VE TAM KALBİNE NİŞAN ALMASINA RAĞMEN VE NARUTO VS SASUKEDE CHİDORİ PATLATMIŞTI NARUTOYA SASUKE VE NEDENSE HALA YAŞIYOR??VE AYRICA NARUTONUN KAKUZUYA ATTIĞI 1 RASENSHURİKEN İLE KAKUZUNUN 3 CANI GİTTİ!!!lütfen 1az dikka edelim

Kanka Chidorinin Üzerinde Herhangi Bir Element Konulmamış ve Bizde Saf Chidori Yada Saf Rassengandan Bahsediyoruz...

Sen Gidip Kakuzuyu Karısrıtıon O Rasengan Değil RassenShuriken Yani Hava + Rassengan...

Chidroiyi En Fazla Geliştiren Sasuke ve Oda Saf Chidori Ama Vücudunda Dolaşan Yani Chidori Nagashi(Chidori Stream)

Eğer Chidori İle Herhangi Bir Element Birleşse Ve Bunu Kakashi Değilde(Az Chakrası Olduğu İçin) Sasuke Yapsa Ozaman İkisi Eşit Güçte Olurdu...

kanka yahu bazıları chidoriyi rasenshuriken gibi benzetti o yüzden öle 1 yorum yaptım yoksa nie ugrasıayım Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 71198

29Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Empty Geri: Chidori mi Rasengan mi Çarş. Ağus. 11, 2010 1:57 pm

walker

walker
Akatsuki Üyesi
Akatsuki Üyesi

Vincent Valentine demiş ki:Chidori bence daha güçlü çünkü;

Rasengan fırlatıyor ve bu yüzden öldürme etkisi fazla değil.Ama chidori deliyor.Delerse öldürme riski rasengandan %60 daha fazla..
Valla öldürme oranlarıyla ilgili birşey diyemem ama sonuçta eğer ölçüt alacağımız şey öldürmesiyse,
Naruto paine rasenganla saldırdı rasengan paini fırlattı ama aynı zamanda öldürdü de.

Yani sonuçta her iki teknikte doğrudan etki ettiğinde büyük ihtimalle öldürebilir ama yinede bakacağız daha ilerde neler görürüz kim bilir.

30Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Empty Geri: Chidori mi Rasengan mi Çarş. Ağus. 11, 2010 2:50 pm

Sasuke

Sasuke
Admin
 Admin

Ya Bende İlk Başta Chidoriyi Saf Zannediyodum Ama Düşündümde Elektirik Birleşimi Ama Şimdi Kafaları Daha Çok Karıştırdık :D

Rasengan : Saf Chakra e Ozaman Herkes Yapabilir
Chidori : Raiton Ozaman Sağdece Elektrik Kullananlar Yapabilir

Sasuke Küçüklüğünden Beri 2 Tane Element Kullanabiliyormu ? Çünkü Kimse O Yaşta Gennin Seviyesinde 2 Element Kullanamamış...Daha Doğrusu Ben Hatırlamıyorum... Eğer Kullanamıyorsa ve Bu Durumda Chidori Ayrı Bir Teknik Olarak Değerlendirilir Yani Saf Elektirik Yada Saf Chakra Gibi...

Yani Chidoriyi Normal Ele Alırsak , Rasenganıda Normal Ele Alırsak Hangisi Daha Güçlü Olur ?

Kakashide Rasengan Yapabiliyor Ama Savaşırken Hiç Kullanmıyor , Mesela Tanrı Pain İle Savaşırken...Ozaman Chidori Daha Güçlü :D

Biraz Daha Konuşursam Kafalar İyice Karışacak Biz Bu Konuyu Tadında Bırakalım :D

https://www.facebook.com/uchihassasuke

31Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Empty Geri: Chidori mi Rasengan mi Salı Nis. 16, 2013 5:52 pm

UCHİHASASUKE

UCHİHASASUKE
Yeni Üye
Yeni Üye

rasengan itici chidori parçalayıcı :D zaten açıklamalarda da belirtmişler chidori daha az çakra harcıyor ama rasengan daha güçlü

32Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Empty Geri: Chidori mi Rasengan mi Salı Nis. 16, 2013 6:03 pm

kakashi08

kakashi08
Yeni Üye
Yeni Üye

Rasengan ve çidorinin boyutları var :D ama genel olarak Çidorii

33Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Empty Geri: Chidori mi Rasengan mi Ptsi Tem. 29, 2013 12:43 pm

sherlock.holmes

sherlock.holmes
Yeni Üye
Yeni Üye

Konuya daha yeni dahil olduğum için kusura kalmayın. Bence Rasengan daha iyi ayrıca çakranın gücüne göre de farklılık gösterebilir. Naruto'nun ilk Rasengan'ını hatırlayın. Kabuto'nun halini hatırlarsanız. Hücre yenileme tekniği sayesi ile Rasengan'ın etkisinden kurtulacağını zannetti fakat sonra yere yığıldı hareket edemez oldu. Hücre yenileme tekniği olmasa belki şu anda Kabuto yaşıyor olmazdı. Diğer bir taraftan ayarlanabilir bir çakra olduğunu da hatırlatmakta fayda var Jiraya'nın araştırma yaparken bir çete lideri gibi birisinin üzerinde kullandığı Rasengan'ı hatırlayın. Çakrayı çok fazla yoğunlaştırmadığı için adam sadece dönerek uçtu kapıya yapıştı ve kendinden geçti. Ama Naruto'nun Kabuto üzerindeki Rasengan'ı hazırlarken çakrasını çok iyi bir şekilde yoğunlaştırmayı başardı. Hatta klonu ile hazırlaması daha iyi Rasengan'ı daha da güçlü hale getirmiş olabilir bence. Klon Rasengan'ı hazırlarken sen savaş planı hazırla. Gayet mantıklı. Naruto'nun çakrası inanılmaz derece de fazla bu kadar çakra Sasuke'de olsa belki Chidori daha yüksek bir seviyede olabilir. Ama Naruto'nun çakrası çok farklı bir boyutta. Naruto'nun geliştirebileceği her türlü teknik için yeteri seviyede çakrası var. Ayrıca Sennin Mod'u en iyi şekilde yapabilmesinin tek nedeni de çakrasının çok fazla miktarda olmasıdır. Çünkü çok fazla doğa enerjisi emilip kontrol edilemediği takdirde kurbağaya dönüşecek unutmayalım.

Bu kadar ayrıntılı yorum yaptıktan sonra başka bir açıdan bakar oldum şimdi. İki tekniği karşılaştırırken kullanıcılarına bakarak yorum yapılmalı. Kakashi ile Naruto'nun Rasengan'ı bir olur mu sizce? Naruto'nun çakrası Kakashi'ye göre en az 4 kat daha fazla (Rasen-Shiruken eğitimi) hatırladığım kadarı ile. Hatta bence daha da fazla. Eğer Naruto'daki çakra Sasuke'de olsa inanın bana Sasuke'nin Chidori inanılmaz bir boyutta olurdu.

34Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Empty Geri: Chidori mi Rasengan mi C.tesi Haz. 21, 2014 7:39 am

SenseiHacker

SenseiHacker
Yeni Üye
Yeni Üye

Kısa ve öz " RASENGAN "

35Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Empty Geri: Chidori mi Rasengan mi Paz Tem. 13, 2014 7:24 am

Yondaime Rikudo

Yondaime Rikudo
Yeni Üye
Yeni Üye

Rasengan tabikide rasenganın üst seviyeleri 5 chidoriye kafa tutabilir.Yani üst seviye derken rasenshuriken,senpo oodama rasengan gibi.

36Chidori mi Rasengan mi - Sayfa 2 Empty Geri: Chidori mi Rasengan mi Paz Tem. 13, 2014 7:29 am

Yondaime Rikudo

Yondaime Rikudo
Yeni Üye
Yeni Üye

kakashi08 çidorinin boyutlarımı var ? ozamn soylermisin rasenganın boyutları var ama chidori rasen shurikenle basa cıkarmı ? senin soledigin şey 'SAKURANIN SASUKEYE ZEHİR' Lİ BICAKLA DALMASI DEMEKTİR'  kakashi:ş  :D simdi anladınmı dedigim seyleri ?  mechkisame

Sayfa başına dön  Mesaj [2 sayfadaki 2 sayfası]

Sayfaya git : Önceki  1, 2