Naruto Tr
Gaara FC 38b64fe3979ca298c23988c98bf8ae5e

Join the forum, it's quick and easy

Naruto Tr
Gaara FC 38b64fe3979ca298c23988c98bf8ae5e
Naruto Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Naruto Tr

Naruto Tr'ye Hoşgeldin Misafir

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Gaara FC

+10
Sasuke
Killer-Bee
Shikamaru Nara
XXNaRuToXX
Sato No Kyoki
M@D@R@
-DeidarA-
ruWos
Utku Lee
CanSensei
14 posters

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 2 sayfası]

1Gaara FC Empty Gaara FC Çarş. Ekim 14, 2009 5:33 pm

CanSensei

CanSensei
Missing-Nin
Missing-Nin

Gaara FC Gaarainthedesertnetteke

Gaara , Dördüncü Kazekage’nin en genç oğlu, böylece Temari ve Kankurō onun büyük ablası ve abisi olmaktadır. Sunagakure (Gaara’nın köyü) ‘nin (askeri açıdan) zayıf durumu nedeniyle, Dördüncü Kazekage Suna (Kum) köyünün büyüklerinden birine, Chiyo’ya, tek kuyruklu mistik canavar Shukaku (Ichibi no Shukaku) ‘yu Gaara’nın içine hapsetmek için bir iyelik tekniği (possession jutsu) uygulamasını, köye dışardan yapılabilecek saldırılara karşı oğlunu nihai bir silaha çevirme umuduyla, emretmiştir. Bu iyelik tekniği yüzünden, Gaara’nın annesi, Karura doğum sırasında ölmüştür. Ölmeden önce, Karura Sunagakure'yi, Gaara’nın kendisinin ölümünün intikamını alacağı umuduyla, lanetler.
Gaara babası tarafından eğitildi, ancak çoğunlukla amcası Yashamaru ona baktı ve büyüttü. Altı yıl boyunca, Gaara’dan ailesi ve köylüler korktular ve o ise amcası Yashamaru’nun kendisini seven tek kişi olduğuna inandı. Halbuki, Gaara altı yaşına bastığında, Gaara'nın babası, Kazekage Yashamaru’ya Gaara’ya suikast düzenlemesini emreder.Gaara, Kazekage'nin gözünde, başarısız bir deney ve diğer köylülere karşı, hayatta bırakılamayacak kadar büyük, bir tehlike haline gelmiştir. Gaara suikastçinin Yashamaru olduğunu bilmeden onu ağır yaralar. Ölmeden önce, Yashamaru Gaara’ya aslında onu hiç sevmemiş olduğunu açıklar. Gerçekte, Gaarayı sevmeye çalışmasına rağmen, Yashamaru Gaara’yı sevgili kız kardeşi ve Gaara’nın annesi olan Karura’nın hayatını çalmakla suçlayıp ona karşı kin tutmaktan kendini alamamıştır. Yashamaru ayrıca Gaara'nın isminin kaynağını da açıklamıştır: 我を愛する修羅, (Ware wo ai suru shura, a self-loving carnage,”kendisini seven katliam”). Gaara'nın annesi köye kendisini ve oğlunu bir silah için kurban etmelerinden dolayı kin duymuş ve Gaara’ya kendisine bu kadar acı çektirdiği için lanet okumuştur.Kimsenin kendisini sevmediğini anladıktan sonra, Gaara kumunu kullanarak alnına bir dövme oymuştur, 愛 (ai,love,”aşk”), "sadece kendini seven bir iblis" simgesi olarak. Sonraki altı yıl boyunca, Gaara hepsi babası tarafından emredilmiş neredeyse sabitleşmiş suikast girişimlerinin hedefi olacaktır.
Gaara, Naruto gibi, bir jinchūriki ‘dir, yani (kendi isteği dışında) bir bijū (尾獣 , kuyruklu canavar) ‘ya ev sahipliği yapan,vücudunun içinde tutan, kişidir.Tüm köy Gaara’dan,vücuduna hapsedilmiş ruhun korkunç gücü nedeniyle, nefret etmiş ve korkmuştur. Kendi babası bile, Gaara’nın savaşta çok etkili araç olduğunu farketmeden çok önce,onu ölü görmek istemiştir. Sonuç olarak, Gaara duygusal olarak içe kapanık, tamamen sessiz,kendisi dışındaki herkese karşı duyduğu tiksinti ve nefrete boğulur hale gelmiştir. En sonunda kendisine gönderilen suikastçileri – ve varlığını tehdit eden kendisi dışındaki herkesi - öldümekten zevk almayı ve bunda bir yaşama sebebi bulmayı öğrenmiştir. Onun uykusuzluk hastalığı, uyuması halinde içindeki canavarın onun kişiliğini yiyip bitireceği ve yok edeceği gerçeği nedeniyle ortaya çıkmıştır, ki bu durum Gaara’yı daha da dengesiz yapmaktadır.
Gerçekte, Gaara'nın hayatı neredeyse Naruto'nunkiyle aynıdır, hatta daha da talihsizdir. yalnızlık, sevilme ihtiyacı ve isteği, birey olarak sevilme ve benimsenme, diğerlerinin önyargılarından sıyrılma; istekleri — ki bu kişiler aslında, içlerinde “tutmaya zorlandıkları” canavarlar değil, diğer insanlar gibi kendileridirler — her ikisini de umutsuz bir duruma sürüklemektedir. Naruto sonuç olarak eşşek şakalarının ve haylazlıklarının kendisine dikkat çekeceği daha doğrusu tanınma sağlıyacağı hatasına düşerken; Gaara ise varlığına meydan okuyan hemen herkesi öldürerek varlığını koruyup doğrulayabileceği sonucuna varmıştır.Diğerlerinin kabul ve benimsemesinin yokluğunda, ancak kendisine değer verip diğerlerini dışlarayarak kendi içinde dengeye varabilmiştir. —ki bu da narcissism’in uç bir şeklidir. Ayrıca, Naruto Iruka ve Takım 7’nin kendisini kabul etmesini sağlarken, Gaara’nın bağ kuracağı kimsesi olmamıştır ve Naruto ile karşılaşana kadar kendisinden başka bir kimse için savaşmanın gerekçesini kavrayamamıştır.
Ama başlarda, her ikiside neşeli (Naruto bu durumu abartmıştır), kibar ve ilgili olmaya çalışarak olumlu şekilde dikkat çekmeye çalışmışlardır ki küçük başarılar da elde etmişlerdir. Bir keresinde, Gaara yakınında oynayan bir kısım çocuk için güçlerini kullanarak kaçan toplarını getirmiştir ve kendisinden korkuyla kaçan çocuklardan birkaçını istemeyerek kumuyla yaralamıştır.
Daha sonra, küçük Gaara amcasından aldığı yara merhemini yaraları en kötü olan kızın evine götürüp vermek ve özür dilemek istemiştir, ancak kız Gaara’nın yüzüne "bakemono" (monster, canavar) diye bağırarak kapıyı çarpıp kapatmıştır. Tabii ki bu Gaara’yı dengesiz bir duruma sokmuştur. Hemen arkasına denk gelen Amcasının gereçekleştirmeye çalıştığı suikast girişminden sonra ise, Naruto ile karşılaşıcaya kadar 6 yıl boyunca, tamamen dengesiz bir ruh hali içine girmiştir. Bu suikast girişiminden sonra alnına yukarıda bahsedilen dövmeyi oymuştur.
Yetenekleri [değiştir]

Gaara FC Gaara_ability Gaara FC Magnify-clip
Chunin sınavından bir sahne.

KURUCU:
CanSensei

ÜYELER:
XXNaRuToXX
Utku Lee
ruWos
-DeidarA-
M@D@R@
Sato No Kyoki
Shikamaru Nara
00ahmet00
Sasuke Uchiha
Nira Ryu
[Naruto]
mago06
CraZyNinjA

USERBAR

BİLGİLER ALINTIDIR...

BİLGİLER ALINTIDIR...

En son CanSensei tarafından Cuma Mart 25, 2011 5:30 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 17 kere değiştirildi (Sebep : Yanlış oldu xD)

2Gaara FC Empty Geri: Gaara FC Paz Kas. 01, 2009 2:12 pm

Utku Lee

Utku Lee
Genin
Genin

Benide alırmısın kuzi :D

3Gaara FC Empty Geri: Gaara FC Paz Kas. 01, 2009 3:59 pm

ruWos

ruWos
Yeni Üye
Yeni Üye

Ben de =)

4Gaara FC Empty Geri: Gaara FC Paz Kas. 01, 2009 4:02 pm

-DeidarA-

-DeidarA-
Chuunin
Chuunin

beni de al

5Gaara FC Empty Geri: Gaara FC Çarş. Kas. 04, 2009 5:03 pm

CanSensei

CanSensei
Missing-Nin
Missing-Nin

Oke 3 ünüzde alındınız yarın userbar yapcam eklerim FC ye oke :=

6Gaara FC Empty Geri: Gaara FC Perş. Kas. 05, 2009 1:42 pm

CanSensei

CanSensei
Missing-Nin
Missing-Nin

userbarı ekledim sizde imzanıza eklerseniz sevinirim :=(Userbar kendi yapımım)

7Gaara FC Empty Geri: Gaara FC Salı Şub. 09, 2010 12:03 pm

M@D@R@

M@D@R@
Jounin
Jounin

Beni de eklersen sevinir ;))

8Gaara FC Empty Geri: Gaara FC Salı Şub. 09, 2010 12:08 pm

Sato No Kyoki

Sato No Kyoki
Chuunin
Chuunin

Beni eklerseniz ben de sevinirim :D

9Gaara FC Empty Geri: Gaara FC Çarş. Şub. 10, 2010 5:23 pm

CanSensei

CanSensei
Missing-Nin
Missing-Nin

Userbarı siliyorum kimse eklemiyor çünkü sayfada adınızı yazıcam ok?

10Gaara FC Empty Geri: Gaara FC Paz Şub. 14, 2010 8:40 am

XXNaRuToXX

XXNaRuToXX
Kurucu Admin
Kurucu Admin

Benide al xD Gülümseme

http://naruto-tr.forumnaruto.com

11Gaara FC Empty Geri: Gaara FC Paz Şub. 14, 2010 9:57 am

Shikamaru Nara

Shikamaru Nara
Global Moderatör
Global Moderatör